Skaniausios iškylos receptas

Skaniausios iškylos receptas yra turbūt šiek tiek panašus į, pavyzdžiui, baltos mišrainės ar cepelinų receptus. Kiekvienas įdeda lyg ir tuos pačius ingredientus, bet skonis visad skirtingas. Tai yra žavu. O mums labai įdomu ne tai, kada mėgavotės „lietuvišku“ maistu, bet be ko jūs neįsivaizduojate idealios iškylos gamtoje?

Iškylų sezonas ant nosies

Taip, į gerus restoranus norisi nueiti visais metų laikais, bet juk taip smagu tiesiog susikrauti krepšį ir pasimėgauti maistu gamtoje. Atkeliaus vasara, išties ranką ir sakys „einam prie ežero arba tiesiog papietauti į parką“. Kam spyriotis? Eikim!
Mes 2016 m. šiltąjį sezoną prisimename ne tik dėl tokių vasaros vilionių, bet ir dėl to, jog buvo pastebima tendencija organizuoti iškylas savo kolegoms, darbo kolektyvams. Turėjome garbės tuo pasirūpinti ir šiais metais siūlome taip pat nepraleisti progos, pavyzdžiui, su kolegomis papietauti gamtoje.

Iškyloms gamtoje tinka daugelis mūsų siūlomų vieno kąsnio užkandžių. Labai rekomenduojame užtepus, prie kurių pasiūlysime morkyčių, agurkų ar pasirinktos duonos. Stilinguose ir labai patogiuose indeliuose pateikiame salotas, o desertui turbūt taip pat neliksite abejingi. Sūrio pyrago? O, taip!!! Mūsų komanda gali pasirūpinti viskuo, jums tik teks ateiti ir skaniai papietauti.

O, jei norite gaminti patys, siūlome kelis labai greitus, bet stebuklingai skanius patiekalus. Pirmas – vištų širdelės. Marinatui siūlome mėgstamiausią majonezą, raudonėlį, truputį druskos ir pipirų bei daug česnakų. Marinuojame dvi valandas, o tada kepame ant laužo ir mėgaujamės. Arba – skaniausias upėtakis. Geriausia pirkti jį jau išdarinėtą, tada įtrinti mėgstamomis žolelėmis ir česnaku. Kepti patartina folijoje, kad nepriliptų prie grotelių.
Labai svarbu skanūs padažai. Vienas mūsų mėgstamiausių – mangų ir čili pipirų padažas arba jogurto ir tarkuotų raugintų bei žalių agurkų, česnako mišinys. Kada mes į tą gamtą?

Kur iškylaujate Jūs?

Prieš keletą metų buvo vykdoma gan šauni iniciatyva žemėlapyje pažymėti Lietuvoje esančias laužavietes, tačiau rašydami apie iškylas radome, jog ši iniciatyva žlugo. Galima rasti verslininkų bandymus ir raginimus žymėti iškylų vietas, tačiau po tuo dažnai slepiasi noras parduoti šašlykų.
Mūsų mėgstamiausios vietos netoli Vilniaus yra Valakampiai, stovyklavietės prie Nėries, o populiariausios – Botanikos sodas. Vingio parkas (čia vis daugiau vietų šaunioms iškyloms). Centre – Bernardinų sodas ar jaukūs miesto skvereliai.

Spontaniškumas, gera kompanija, šeima, augintinis – „ingredientų“ sąrašą galima tęsti. Mes tik norime priminti, kad gamtoje elgtumėtės atsakingai, jokiu būdu nešiukšlintumėte, būtumėte atsargūs su ugnimi, o tai keletas random faktų apie iškylas:

  • JAV gyventojai išties mėgsta iškylauti, o balandžio 23 d. jie mini Nacionalinę pikniko dieną. Didžiojoje Britanijoje tokiai šventei skiriama visa savaitė (jei būna tinkamas oras, paskutine birželio savaitė);
  • Populiariausios dienos piknikams yra nacionalinės šventės – Amerikoje tai Liepos 4-oji, Prancūzijoje – Bastilijos paėmimo diena (liepos 14 d.), o štai italai dažniausiai iškylauja antrąją šv. Velykų dieną;
  • Sakoma, kad Robinas Hudas ir jo bičiuliai buvo vieni pirmųjų pasakų herojų, kurie taip mėgo užkandžiauti gamtoje;
  • Vienas svarbiausių iškylos atributų yra pikniko krepšys. Iš paprastos pintinės jis „transformavosi“ į „išmanųjį“ krepšį, kur atšaldomas vynas, palaikoma maisto temperatūra ar net pakraunamas mobilusis telefonas. O štai pirmasis pikniko stalelis buvo sukurtas apie 1900-uosius metus;
  • 1989 metais piknikas buvo panaudotas kaip taiki protesto prieš Berlyno sieną forma. 2016 m. didžiulė minia laisvų žmonių rinkosi ir Lietuvoje. Netoli Kauno tąkart buvo suorganizuotas „Laisvės piknikas“.

Jei norite nustebinti savo kolegas ar artimuosius, kreipkitės, mes pasiruošę jums padėti suorganizuoti nepamirštamą iškylą.