Maistas vakarėliams – labdara

Ar gali maistas vakarėliams būti labdara? Kodėl gi ne, jei šis maistas skirtas renginiams, kuriuos organizuoja labdaros organizacijos, arba tiems, kurie daug ir kantriai dirba padėdami kitiems. Mums tikra garbė prisidėti ir tokių vakarėlių svečius pradžiuginti skaniausiu maistu.

Žiemą gerai, žiemą būna Kalėdos

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) duomenimis, labdaros ir paramos organizacija „Maisto bankas“ socialinėms organizacijoms, sunkiai gyvenančioms šeimoms bei neįgaliesiems kasdien išdalija vidutiniškai 10–12 tonų maisto. Kitos žinomos organizacijos „Lietuvos Caritas“ pagrindinis tikslas – teikti įvairią socialinę pagalbą žmonėms, o viena iš organizacijos iniciatyvų – įvairių žmonėms nereikalingų daiktų ar drabužių surinkimas ir jų dovanojimas tiems, kuriems labiausiai šių reikia. Daugiau apie Lietuvos labdaros ir paramos organizacijų veiklą galite sužinoti  LRT straipsnyje šia tema.

„Spoon to the Moon“ komanda taip pat kasmet prisideda prie labdaros akcijų, kurios vyksta visus metus, bet dažniausiai organizuojamos kalendorinių metų pabaigoje prieš pat didžiąsias metų šventes. Jau gražia mūsų tradicija tapo bendri labdaros renginiai su „Maisto banko“ organizacija, taip pat dalyvavimas Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje Vilniaus Rotušėje. Mūsų draugai „Kori Kori“ žaidimų akademija taip pat suteikė mums galimybę pradžiuginti mažuosius skanėstais. „Kori Kori“ kartu su Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija organizavo Kalėdinį  renginį vaikams.

Smagu, jog Lietuvos įžymybės taip pat nėra abejingos labdarai. Štai atlikėjos Justės Arlauskaitės – Jazzu organizuoto renginio metu mes vaišinome svečius, o renginio metu surinktos lėšos buvo skirtos Plungės nakvynės namams bei Moterų krizių centrui.

Ir nors sakoma, kad apie gerus darbus garsiai kalbėti nevalia, tačiau kalbėdami šia tema mes tiesiog norime padėkoti tiems, kurie stengiasi dėl kitų gerovės – dėkojame tiek tokių renginių organizatoriams, tiek ir visiems savanoriams bei savo komandos nariams už geranoriškumą.

Kiek kitokia „labdara“

Yra ir dar viena „labdaros“ rūšis – „barteriniai“ mainai. Sakykite, ką norite, bet ilgus metus dirbdami maisto gaminimo ir tiekimo srityje esame sulaukę daugybės pasiūlymų vykdyti „barterinius“ mainus ir daugeliu atvejų – tai pati tikriausia labdara, nes reitingai, sekėjai ir fanai yra tarsi virtuali valiuta, pakelta kvadratu. ?

Mielai išklausome visus pasiūlymus, bendradarbiaujame tiek su žinomais visuomenės veikėjais, tiek ir su prodiuserių komandomis. Per ilgus darbo metus mes patys tapome tam tikra šou verslo pasaulio dalimi, kur daug mielų pažinčių, bet kartu galioja ir savitos taisyklės. Maisto tiekimui už reklamą ar kitiems natūriniams mainanms („barteriui“) mes nesakome griežto „ne“, tačiau labiausiai vertiname profesionalumą, bendravimą kaip lygūs su lygiais.

Labdaros tema yra ir jautri, ir aktuali. Ir ne tik per šventes. Tai dalis to, ką galima vadinti socialiai atsakingu verslu ir ko nuolat siekiame, todėl dar kartą dėkojame Lietuvoje veikiančioms labdaros organizacijoms ir tikimės sėkmingo bei turiningo bendradarbiavimo ir ateityje. Jei turite pasiūlymų, idėjų ar noro bendradarbiauti šiais klausimais, mielai kviečiame kreiptis į mus socialiniame tinkle „Facebook“ ar el. paštu info@spoonmoon.lt.